Ceļā uz ilgtspējīgu un noturīgu sabiedrību, stiprinot pilsonisko līdzdalību un inovāciju (We Make Transition)

Mūsdienu sabiedrība saskaras ar sarežģītām ekoloģiskām un sociālām problēmām, piemēram,  klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības mazināšanos, pēkšņu pārtikas cenu pieaugumu, pandēmijām un bēgļu krīzi.

Projekts ir vērsts uz sabiedrības noturības uzlabošanu, pielāgojot pārejas pārvaldības metodoloģiju, kuras pamatā ir sociālās un vides vajadzības. Projektā tiks iesaistīti vietējās pārvaldes un  pilsoniskās sabiedrības organizācijas no partnerreģioniem, lai apgūtu, pielāgotu un izmēģinātu tā saukto Transition Arena metodi, veicinot augšupēju līdzdalības pārvaldību vietējā un reģionālā līmenī. Projekta konsorcijs iesaistīs lielu skaitu vietējo pārvaldes un pilsoniskās sabiedrības organizāciju no partnerreģioniem, veicinot augšupēju līdzdalības pārvaldību vietējā un reģionālā līmenī, risinot klimata noturības, aprites ekonomikas un citu aktuālo eko-sociālo jautājumu kopu.

lasīt vairāk...

Š.g. rudenī Cēsu novadā tiks organizēta Skolu restorānu nedēļa – ar šādu iznākumu maijā noslēdzās bioloģiskās pārtikas patēriņa veicināšanai veltītās koprades darbnīca "Ko celsim galdā?". Iniciatīva tiks organizēta ar mērķi iedvesmot skolu un pašvaldību administrācijas un dot impulsu skolu ēdināšanas sistēmas reformai, piedāvājot bērniem un vecākiem skolās ēdienkarti, kuras sastādīšanā par pamatu tiktu ņemti vietējie bioloģiskie produkti. Restorānu nedēļa tiks organizēta, lai vienlaikus stiprinātu arī galda kultūru un etiķeti, padarot pusdienošanu skolās par patīkamu piedzīvojumu.

13.06.2024

Piektdien, 24. maijā Cēsīs notiks pēdējā “Ko celsim galdā?” koprades darbnīca, kuras laikā tiks izvēlēta viena vai vairākas bioloģiskās pārtikas patēriņu veicinošas iniciatīvas, kuras līdz gada beigām realizēs Vidzemes plānošanas reģions, izmantojot Eiropas Savienības fondu projekta “We Make Transition!” atbalstu. 21.05.2024


Testējot ­­­­­­jaunu līdzdalības metodi “pārmaiņu arēna”, no š.g. marta līdz maijam Cēsīs, trīs secīgās koprades darbnīcās zemnieki, valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora organizāciju pārstāvji kopā ar citiem bioloģiskā dzīvesveida entuziastiem veidos nākotnes redzējumu par to, kā veicināt veselīgu dzīvesveidu un palielināt veselīgas bioloģiskās pārtikas patēriņu bioreģionā Vidzemē.

26.03.2024

We Make Transition! projekta partneri un ilgtspējas pārmaiņu rosinātāji no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Norvēģijas tikās Gdiņā, Polijā no š.g. 14.-15. februārim, lai kopīgi strādātu pie ilgtspējas vīzijas un rekomendāciju izstrādes. Darbs norisinājās nelielās starptautiskās darba grupās. Pasākuma dalībnieku uzdevums bija vizionēt ilgtspējīga nākotnes iedzīvotāja profilu. Vēl viens uzdevums bija meklēt iespējas, kā pašvaldības var piešķirt kopienām lielāku lomu ekoloģiskās un sociālās ilgtspējas nodrošināšanā.

Grupu darba rezultāti tiks izmantoti, lai izstrādātu "kopīgu redzējumu un rekomendācijas par ilgtspējīgu dzīvi Baltijas jūras reģionā", kas tiks publicēti š.g. pavasarī.

04.03.2024

Vidzemes plānošanas reģions iesaistījies projektā “We Make Transition!*” jau kopš pagājušā gada, apgūstot jaunu  līdzdalīgas pārvaldības metodi ­– “pārmaiņu arēna” (transition arena, no angļu valodas), kas praktiski tiks izmēģināta arī Vidzemē – Cēsīs, ar mērķi sekmēt bioreģiona koncepta attīstīšanu, procesā iesaistot pēc iespējas plašāku pilsoniskās sabiedrības daļu.

06.11.2023

Trešdien, 25. oktobrī, kultūras centrā “Siguldas devons” ar izglītojošiem stāstiem un praktiskiem piemēriem par bioreģionu izveidi un nozīmīgumu norisināsies starptautisks forums “Misija – Bioreģiona izveide Gaujas Nacionālajā parkā”. Tajā piedalīsies pārstāvji no valsts, pašvaldību, nevaldības un privātajām organizācijām, kā arī pieaicinātie ārvalstu eksperti, apskatot nozīmīgākos aspektus veiksmīga, ilgtspējīga bioreģiona izveidei. Aicinām reģistrēt savu dalību forumā līdz 20. oktobrim šeit. Forumā, apliecinot savu atbalstu kopīgiem spēkiem veidot bioreģionu Gaujas Nacionālā parka teritorijā, klātesošās organizācijas un iedzīvotāji būs aicināti parakstīt labas gribas memorandu.

10.10.2023

Trešdien, 25. oktobrī, kultūras centrā “Siguldas devons” no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies starptautisks forums “Misija: Bioreģiona izveide Gaujas Nacionālajā parkā”. Forumu organizē Siguldas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība, biedrība “GreenFest”, Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs. Pasākums būs veltīts pirmā bioreģiona izveidošanai Latvijā – Gaujas Nacionālajā parkā, kā arī pieredzes gūšanai.

02.10.2023

Aicinām pieteikties dalībai vebināros, kas notiks 9. un 25. maijā par līdzdalīgu pārvaldību un rīkiem pārmaiņu ieviešanai. Vebināri ir paredzēti lokāla un reģionāla mēroga pārvaldes iestādēm, kā arī sabiedrības pārstāvjiem, pētniekiem un ikvienam, kurš interesējas par pārejas pārvaldību un pilsonisko līdzdalību. Vebināru laikā dalībniekiem būs iespēja apmainīties pieredzē grupas diskusijas laikā.

03.05.2023

Aicinām piedalīties vebinārā "Pilsoniskās sabiedrības loma, virzoties uz ilgtspējīgumu? Trondheimas un Tamperes piemēri". Tas notiks 25. aprīlī no plkst. 10:00 – 12:30 tiešsaistē.

Vebināri ir paredzēti lokāla un reģionāla mēroga pārvaldes iestādēm, kā arī sabiedrības pārstāvjiem, pētniekiem un ikvienam, kurš interesējas par pārejas pārvaldību un pilsonisko līdzdalību. Pirmā vebināra galvenais lektors ir Tomas Moe Skjølsvold no Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģijas universitātes (Norweigian University of Science and Tehnology, NTNU) kopīgi ar Sampsa Hyysalo no Aalto Universitātes Somijā. Vebinārā ir iekļauti arī interesanti pilsoniskās līdzdalības piemēri no Norvēģijas un Somijas. Dalībniekiem būs iespēja apmainīties ar pieredzi vebināra grupu diskusijās.

12.04.2023

Notikumi

«Jūlijs 2024»
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031